‘Van kijken leer je het meest’

Daarna actief bezig zijn om te voelen.

Met deze uitspraak van Warner Salomons 6e dan judo, wist hij de 27 judoka’s in de NVJJL training op zondag 2 maart scherp te houden met zijn beleving van de “Ko uchi gari en Yoko tomoe nage”.

 

Warner Salomons is geen prater en verbeteraar maar een realistische judo docent die aanwijzingen geeft zodat de judoka ziet, voelt en zichzelf gaat verbeteren. Zijn insteek is helder; ‘Wees zelflerend met een positieve wil’. Judo is een uitdagend spel met 2 mensen, geen schaakspel met houten schaak stukken maar met actieve technieken.

 

Daarom is de les van Warner altijd in beweging. Niet stilstaan, maar actief bezig zijn om te voelen waar je heen gaat. De ‘yoko tomoe nage’ is daar een voorbeeld van.

Judo is enorm groot. Kom uit je comfort zone, verbreed je kennis van kijken naar voelen en vooral laat je wil tonen, het verbreed je kennis van vaardigheden aldus Warner Salomons.

De boeken van Isao Okano hebben mij meer open gemaakt, van een kleine bibliotheek naar een grote bibliotheek van kennis . Dat is wat ik zie, met leren en aanpak.

Dat deze workshop helder en succesvol was, werd vanuit de groep bevestigd. Alles wat we doen krijgt de aandacht en volgt elkaar op. Vooral het soepele bewegen en de verbindingen van de technieken die daar uit voortkomen.